Webinary, czat, wideokonferencje

Wideo kontakt na platformie e-learningowej to świetne uzupełnienie kursów e-learningowych.

Poznaj cztery główne programy do webinary

SSO – jedno logowanie

Webinary dostępne są na platformie i nie wymagają kolejnego logowania kursanta. Z platformy wchodzisz bezpośrednio do pokoju przypisanego do Twojego kursu lub grupy.

Kontrola dostępu

Spotkania online możesz przypisać do konkretnego kursu lub grupy w kursie i zabezpieczyć którzy użytkownicy będą mogli do webinarium przystąpić.

Tworzysz w platformie

Pokoje, spotkania online tworzysz na platformie (data, godzina, opis) i zostaną one automatycznie utworoznego w systemie do webinarium. 

Nagrywanie webinary

Wszystkie spotkania online mogą być nagrywane w celu przesłania ich na platformę. Bez problemu udostępnisz nagranie ze spotkania dla spóźnialskich.  

ClickMeeting

Polska platforma do organizowania webinary. Cena zaczyna się od 40 złotych. Jeśli chcemy dodać na platformie kilka spotkań – pokojów webinarowych w tym samytm czasie konieczne jest wykupienie opcji: wydarzenia równoległe.

Microsoft Teams

Sprawdzone rozwiązanie biznesowe do organizacji m.in. webinariów. Jeśli w swojej firmie użytkujesz MS Teams to bez problemów możesz wdrożyć Teams’y na platformę e-learningową.

Zoom

Świetne narzędzia do webinary. Pamiętać trzeba, że Zoom kosztuje 15 USD/msc a opcja SSO dostępna jest w planie biznes za 199USD/msc – wtedy możesz organizować 10 pokoji w tym samym czasie.

Wiele innych

Platformę możemy zintegrować z rozwiązaniami open source jak BigBlueButton, OpenMeetings czy płatnymi WebEx, Virtual Classroom.

W skrócie o webinary

Obecnie na rynku istenieje wiele programów do organizacji webinary. Większość z nich jest płatna, choć istnieją darmowe rozwiązania jak BigBlueButton czy Zoom (spotkanie do 40 minut). Większość rozwiązań wymaga jednak opłaty miesiecznej by działać w pełni swoich możliwości.

Po integracji Twoich webinariów z platformą będziesz mógł tworzyć spotkania online bezpośrednio z poziomu platformy. Tak samo kursanci – będą mieć dostęp do pokoju bezpośrednio z poziomu platformy bez konieczności ponownego logowania.

Pokój do webinary możesz utworzyć w wybranym kursie jako element nauki. Możesz także ograniczyćzyć dostęp do webinary wybranej grupie kursantów mających dostęp do kursu.